දඩය එකතු වන තුරු පිණ්ඩපාතය දිගටම

මවුබිම

සිරගත කර සිටින හිටපු ජනාධිපති ලේකම් ලලිත් වීරතුංග සහ විදුලි සන්දේශ නියාමන කොමිසමේ හිටපු අධ්‍යක්ෂ ජනරාල් අනුෂ පැල්පිට යන මහත්වරුන්ට අධිකරණයෙන් නියම වූ දඩ මුදල් එකතු කිරීමේ ව්‍යාපාරය අරඹමින් මහ සඟරුවන කොටුව සම්බුද්ධාලෝක විහාරස්ථානයේ සිට කොටුව දුම්රියපොළ දක්වා 15දා පිණ්ඩපාත චාරිකාවක නිරත වූහ.

කොටුව සම්බුද්ධාලෝක විහාරස්ථානයේ සිදු කෙරුණු ආගමික වතාවත්වලින් අනතුරුව මහ සඟරුවන එම විහාරස්ථානයේ සිට කොටුව ලෝක වෙළෙඳ මධ්‍යස්ථානයටත් කොටුව දුම්රියපොළ දක්වාත් පිණ්ඩපාත චාරිකාවේ නිරත වෙමින් සිල් රෙදි සිරකරුවන් වෙත අධිකරණයෙන් නියම කර ඇති රුපියල් මිලියන 100ක දඩ මුදල එකතු වන තුරු මෙම වැඩසටහන ක්‍රියාත්මක කිරීමට නියමිතය.

සිල් රෙදි සිරකරුවන් සුරැකීමේ අරමුදල වෙනුවෙන් මාධ්‍ය වෙත අදහස් දක්වමින් මැදගොඩ අභයතිස්ස හිමියෝ පවසා සිටියේ ලලිත් වීරතුංග මහතා සහ අනුෂ පැල්පිට මහතා මෙම ව්‍යාපෘතියෙන් කිසිදු ලාභ ප්‍රයෝජනයක් ලබාගෙන නොමැති බව විනිසුරුවරයා පවා පිළිගෙන ඇති බවයි.

මේ අවස්ථාව සඳහා ඒකාබද්ධ විපක්ෂය නියෝජනය කරන පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රිවරුන් වන බන්දුල ගුණවර්ධන, නාමල් රාජපක්ෂ, ගාමිණී ලොකුගේ, සිසිර ජයකොඩි මහත්වරුන් සහ ශ්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණේ සභාපති මහාචාර්ය ජී. එල්. පීරිස්, ලංකා සම සමාජ පක්ෂයේ ප්‍රධාන ලේකම් මහාචාර්ය තිස්ස විතාරණ යන මහත්වරු සහභාගි වූහ.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s